воскресенье, 11 декабря 2016 г.

Інтегрований урок. Рідний край. Погода в рідному краї в різні пори року. Водойми рідного краю. Повторкння вивченого про дієслово.





Інтегрований урок
української мови та природознавства


Рідний край.
Погода в рідному краї
в різні пори року.
Водойми рідного краю. Повторкння вивченого про дієслово.
4 клас



Вч. П’ятківська Л.М.



Тип уроку .   Інтегрований урок
Тема .                     Рідний край. Погода в рідному краї в різні пори року. Водойми
                       рідного краю. Повторкння вивченого про дієслово.
Мета.                     Узагальнити знання учнів про край, в якому вони живуть, про
                       погоду в рідному краї в різні пори року, про водойми, зокрема – 
                       водойми рідного краю.   Систематизувати знання  школярів з теми  
                       «Дієслово».
                                 Розвивати спостережливість, пам’ять, уяву.
                                 Виховувати любов до рідного краю, бережливе ставлення до
                      природи.     
Обладнання.          Музичний запис,  ілюстрації, таблиця «Завдання уроку»,
                     слайди для  презентації, карта України та Вінницької області,
                     таблички для гранування, картки


ХІД УРОКУ

І . Організація класу.
   Психологічний настрій на роботу.


ІІ  Повідомлення теми і мети уроку.

Красивий, щедрий, рідний край
І мова наша солов’їна,
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься ……         ( Україна )

На сьогоднішньому уроці ми повторимо та узагальнимо  знання  про  рідний край та систематизуємо здобуті знання з теми  «Дієслово»

Гра «Продовж речення »

·        Область, у якій ми живемо, називається …….
·        Її обласний центр ……..
·        Область, у якій ми живемо , розташована в …… України .
·        Наша область розташована у ….  Природній зоні.
·        У нашій області …… районів.
·        Ми живемо у ……районі.
·        Районним центром є смт ……

(Показ області та району на карті )


1. Завдання уроку
 Протягом уроку ми будемо працювати над такими завданнями :
1.     Погода рідного краю в різні пори року..
2.     Водойми рідного краю.
3.     Яка частина мови називається дієсловом?
4.     Як змінюються дієслова?

2. Фенологічні спостереження . Зміни в природі з приходом весни.
  Погода рідного краю в різні пори року.
(    На фоні мелодії )

       ВЕСНА
Прокидалось усе та цвіло навкруги:
Синій пролісок виріс з - під снігу;
Розлилася вода, підняла береги,
З гуком шумним проносило кригу .
Із далеких країв повернулись пташки,
Задзвеніли в пахучому гаю.
Скоро в зелень рясну уберуться садки, -
Не пізнати розкішного  краю.
  
                                    П. Грабовський

 - Яка зараз пора року ?
 - Який місяць?
 - Що ви можете сказати про  погоду сьогодні.
 - Які зміни відбулися в природі з приходом весни?

3. Каліграфічна хвилинка
 - Який перший звук чується у слові «весна» ?
 - Якою буквою позначається він на письмі ?
 - З яких елементів складається буква  «ве»?
 - Пригадайте , як пишуться слова « весна», «веселики».

  ( Запис речень під диктовку.)

  Чому веселиками звуться журавлі ?
Бо повертаються весною до рідної землі.

 - Які зміни відбуваються в природі весною ?
    
4. Погода рідного краю в різні пори року.

 - Які особливості літньої пори року ?
-  Яка пора року наступна ?
- Які зміни відбуваються в природі восени ?
- Які зміни відбуваються в природі взимку ?

Встановлення зв’язку слів у реченні  ( усно )

Яскраве сонечко ніжно обігріває землю.


ІІІ Робота над матеріалом уроку.

1.      Гронування
- Давайте згадаємо, яку частину мови ми вивчали ?
- Яку частину мови називаємо дієсловом ?

Називає дію          що робить ?. що зроблять?                   Змінюється за  числами
предмета                   що робив ?  що роблять ?

Зв’язаний з                                 ДІЄСЛОВО               Змінюється за часами
іменником, займенником                                           
                                                                                     Змінюється за особами

        У реченні виступає присудком              В мин. часі змінюється за родами
                                         

       5.  Водойми України

·        Гра «Збери слово»  
     ка Річ                    отоБол                   вокСта                       реМо       релоДже

 ( утворені слова учні записують на дошці )

В яку групу   можна зв’язати ці слова ( водойми)
- Які водойми є в нашій місцевості ?

·        Вибірковий диктант
1-    виписати дієслова минулого часу.
2-    Виписати дієслова теперішнього часу.
3-    Виписати дієслова майбутнього часу.

Плине, заросло,   почистять, обміліло,  розливається, доглянуть, несе, висохло, розкопають.

   ( Перегляд слайдів «Водойми» )

Фізкультхвилинка

5.     Змінювання дієслів за числами

Гра «Я -тобі . ти - мені».

Поверніть мені дієслово, змінивши число :
Любить, оберігають, насаджує, посміхаються.

6.     Змінювання дієслів за особами.


Колективна робота

Від неозначеної форми утворити дієслова теперішнього часу 1-ї особи однини і множини.

Прати –
Насолоджуватися -

Робота в парах

Картка 1

Від неозначеної форми утвори дієслова теперішнього часу 2 –ї особи однини і множини.

Оберігати –
Насаджувати –

Картка 2

Від неозначеної форми утвори дієслова теперішнього часу 3– ї особи однини і множини.

Цвісти -
Примножувати –

ІV Підсумок уроку

Підсумок уроку проводимо за завданнями
-         Чи виконали ми поставлену мету?

Метод  «Мікрофон»

-         Як ви думаєте, чому люди повинні берегти природу ?


V. Оцінювання учнів . Домашнє завдання.

Скласти інструкцію поведінки в природу, використавши дієслова.



Комментариев нет:

Отправить комментарий