воскресенье, 11 декабря 2016 г.

Інтегрований урок. Рідний край. Погода в рідному краї в різні пори року. Водойми рідного краю. Повторкння вивченого про дієслово.





Інтегрований урок
української мови та природознавства


Рідний край.
Погода в рідному краї
в різні пори року.
Водойми рідного краю. Повторкння вивченого про дієслово.
4 клас



Вч. П’ятківська Л.М.



Тип уроку .   Інтегрований урок
Тема .                     Рідний край. Погода в рідному краї в різні пори року. Водойми
                       рідного краю. Повторкння вивченого про дієслово.
Мета.                     Узагальнити знання учнів про край, в якому вони живуть, про
                       погоду в рідному краї в різні пори року, про водойми, зокрема – 
                       водойми рідного краю.   Систематизувати знання  школярів з теми  
                       «Дієслово».
                                 Розвивати спостережливість, пам’ять, уяву.
                                 Виховувати любов до рідного краю, бережливе ставлення до
                      природи.     
Обладнання.          Музичний запис,  ілюстрації, таблиця «Завдання уроку»,
                     слайди для  презентації, карта України та Вінницької області,
                     таблички для гранування, картки


ХІД УРОКУ

І . Організація класу.
   Психологічний настрій на роботу.


ІІ  Повідомлення теми і мети уроку.

Красивий, щедрий, рідний край
І мова наша солов’їна,
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься ……         ( Україна )

На сьогоднішньому уроці ми повторимо та узагальнимо  знання  про  рідний край та систематизуємо здобуті знання з теми  «Дієслово»

Гра «Продовж речення »

·        Область, у якій ми живемо, називається …….
·        Її обласний центр ……..
·        Область, у якій ми живемо , розташована в …… України .
·        Наша область розташована у ….  Природній зоні.
·        У нашій області …… районів.
·        Ми живемо у ……районі.
·        Районним центром є смт ……

(Показ області та району на карті )


1. Завдання уроку
 Протягом уроку ми будемо працювати над такими завданнями :
1.     Погода рідного краю в різні пори року..
2.     Водойми рідного краю.
3.     Яка частина мови називається дієсловом?
4.     Як змінюються дієслова?

2. Фенологічні спостереження . Зміни в природі з приходом весни.
  Погода рідного краю в різні пори року.
(    На фоні мелодії )

       ВЕСНА
Прокидалось усе та цвіло навкруги:
Синій пролісок виріс з - під снігу;
Розлилася вода, підняла береги,
З гуком шумним проносило кригу .
Із далеких країв повернулись пташки,
Задзвеніли в пахучому гаю.
Скоро в зелень рясну уберуться садки, -
Не пізнати розкішного  краю.
  
                                    П. Грабовський

 - Яка зараз пора року ?
 - Який місяць?
 - Що ви можете сказати про  погоду сьогодні.
 - Які зміни відбулися в природі з приходом весни?

3. Каліграфічна хвилинка
 - Який перший звук чується у слові «весна» ?
 - Якою буквою позначається він на письмі ?
 - З яких елементів складається буква  «ве»?
 - Пригадайте , як пишуться слова « весна», «веселики».

  ( Запис речень під диктовку.)

  Чому веселиками звуться журавлі ?
Бо повертаються весною до рідної землі.

 - Які зміни відбуваються в природі весною ?
    
4. Погода рідного краю в різні пори року.

 - Які особливості літньої пори року ?
-  Яка пора року наступна ?
- Які зміни відбуваються в природі восени ?
- Які зміни відбуваються в природі взимку ?

Встановлення зв’язку слів у реченні  ( усно )

Яскраве сонечко ніжно обігріває землю.


ІІІ Робота над матеріалом уроку.

1.      Гронування
- Давайте згадаємо, яку частину мови ми вивчали ?
- Яку частину мови називаємо дієсловом ?

Називає дію          що робить ?. що зроблять?                   Змінюється за  числами
предмета                   що робив ?  що роблять ?

Зв’язаний з                                 ДІЄСЛОВО               Змінюється за часами
іменником, займенником                                           
                                                                                     Змінюється за особами

        У реченні виступає присудком              В мин. часі змінюється за родами
                                         

       5.  Водойми України

·        Гра «Збери слово»  
     ка Річ                    отоБол                   вокСта                       реМо       релоДже

 ( утворені слова учні записують на дошці )

В яку групу   можна зв’язати ці слова ( водойми)
- Які водойми є в нашій місцевості ?

·        Вибірковий диктант
1-    виписати дієслова минулого часу.
2-    Виписати дієслова теперішнього часу.
3-    Виписати дієслова майбутнього часу.

Плине, заросло,   почистять, обміліло,  розливається, доглянуть, несе, висохло, розкопають.

   ( Перегляд слайдів «Водойми» )

Фізкультхвилинка

5.     Змінювання дієслів за числами

Гра «Я -тобі . ти - мені».

Поверніть мені дієслово, змінивши число :
Любить, оберігають, насаджує, посміхаються.

6.     Змінювання дієслів за особами.


Колективна робота

Від неозначеної форми утворити дієслова теперішнього часу 1-ї особи однини і множини.

Прати –
Насолоджуватися -

Робота в парах

Картка 1

Від неозначеної форми утвори дієслова теперішнього часу 2 –ї особи однини і множини.

Оберігати –
Насаджувати –

Картка 2

Від неозначеної форми утвори дієслова теперішнього часу 3– ї особи однини і множини.

Цвісти -
Примножувати –

ІV Підсумок уроку

Підсумок уроку проводимо за завданнями
-         Чи виконали ми поставлену мету?

Метод  «Мікрофон»

-         Як ви думаєте, чому люди повинні берегти природу ?


V. Оцінювання учнів . Домашнє завдання.

Скласти інструкцію поведінки в природу, використавши дієслова.



Математика.Повторення вивчених випадків множення та ділення багатоцифрових чисел. Урокм- подорож




                   

                                                                                                             




Урок – подорож

Повторення вивчених випадків множення та діленнябагатоцифрових чисел
4 клас



Вч. П’ятківська Л.М

                                                         

Тип уроку. Урок – подорож
Тема уроку .          Повторення вивчених випадків множення та ділення
                       багатоцифрових   чисел.
Мету уроку.          Закріплювати уміння та навички учнів виконувати ділення та    
                       множення  багатоцифрових чисел,  вправляти у перетворенні
                       іменованих чисел. Вдосконалювати вміння розв’язувати задачі,
                       знаходити площу прямокутника.
                                Розвивати мислення, увагу, обчислювальні навички.
                                Виховувати  культуру поведінки в громадських місцях, 
                       товаристськість.
Обладнання.          Карта подорожі, картки, таблиці для усного рахунку, картки – 
                       завдання для роботи на уроці, музичний запис.

                                              ХІД УРОКУ

І.  Організація класу до роботи.
                Всі почули ви дзвінок –
                Він покликав на урок.
                Кожен з вас приготувався,
                На перерві постарався.
                То ж і ми часу не гаймо,
                Наш урок розпочинаймо.

Сьогодні в нас урок незвичний. Ми  вирушаємо в цікаву і захопливу подорож країною МАТЕМАТИКИ.

ІІ. Усний рахунок.

1. Робота над рядом чисел
 Подорожувати ми будемо потягом і наш потяг буде мчати незвіданими просторами нашої Землі.
-         Але, щоб дорога була безпечною,  нам потрібно перевірити справність потягу.
( Повторення табличного множення. Встановлення закономірності числового ряду )


2.Повторення правил знаходження відстані, часу та швидкості.

Рухомий об’єкт
Швидкість
Час
Відстань
Черепаха
?
2 год
140 см
Муха
18 км / год
?
54 км
Кінь
60 км / год
4 год
?

ІІІ.  Хвилинка каліграфії
А зараз ми дізнаємося, коли відправлятиметься наш потяг.

          Під сосною є мурашник,
           А до нього 5 доріг.
          По них лізе по  3 комашки
          Порахуйте їх усіх   ( 15 )

-         Отже ми будемо відправлятися 15 березня ( записують дату уроку)
-         Написання числа 15.

ІV.    Робота над матеріалом уроку.

1.         Робота за картками.
Щоб зайняти своє місце в потягу, необхідно придбати квиток.

3600 : 600       215 – 836: 4         243 – 741: 3       151 – 580: 4      614 – 3040:5    ( 6 )

   Отже, всі зайняли свої місця.
- Нам потрібно повторити правила поведінки в громадському транспорті.

 Квитки придбані, правила поведінки ми пригадали, то ж пора вирушати в захопливу подорож.

2.         Робота над виразами

Ось ми доїхали до прекрасного замку. Зараз ми оглянемо його, дізнаємося,  хто тут живе.

-         Екскурсія картинною галереєю

53550 : 90                                                164 : 50   ( 3  ( ост. 14 )) 
7020 : 60                                                  ( 60825 + 10850 ) : 5     ( 14335 )
1507 х 2

-         Розв’язування рівнянь

-         Щоб відімкнути наступні двері палацу потрібно розв’язати  рівняння

Х : 40 = 6860                            Х х 90 = 36810


Ми перейшли до святкової зали.
Щоб зустрітися з мешканцями замку , нам необхідно виконати наступні завдання:
-         Робота в парах
Встанови відповідність :

32м 8 см                                           110000 кг
3кг 800г                                            67м
6700см                                              3208 см
110 т                                                 3800 г


 V   Фізкультхвилинка

 Ми прибули на  острів мудрої та веселої качки. Її каченята дуже веселі та грайливі. Зараз ми з ними  відпочинемо.
   ( танець веселих каченят )

VІ.   Робота над розв’язуванням задачі

     А зараз наш потяг примчав нас в туристичний табір.   Туристам потрібна наша допомога.

      Задача.
     З туристичного табору одночасно в протилежних напрямках вийшли дві групи туристів. Перша група рухалася зі швидкістю 12 км / год, а  швидкість другої групи була у 2 рази меншою. Через скільки годин відстань між групами буде 180 км ?


VІІ.  Робота над геометричним матеріалом

 Наш шлях добіг до міста Геометричного.
Тут ми можемо дізнатися багато цікавого про особливості геометричних фігур.

Ознайомлення учнів зі знаходженням площі трикутника. ( практично )

VІІІ Підсумок уроку.

Метод «Мікрофон»
-         Що ми робили на сьогоднішньому уроці ?
-         Виконання якого завдання  вам найбільше сподобалося робити ?
-         Яке завдання було найважчим ?
-          
 Оцінювання учнів ( підсумкова табличка )

ІХ. Домашнє завдання


Робота за картками

Свято " Мова - душа народу"

Мова – душа народу
Безмежна, тополина, калинова,
Не випита, не вибрана до дна –
Це наша українська рідна мова,
Немов бандури вічної струна.
       Українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава. Вона нам рідна, як мама і тато, як та земля, на якій зробили перший крок, як лагідна мамина колискова. В рідній мові – історія народу, його душа, увесь чарівний світ. Щире українське слово – це часточка серця кожного українця.
    Як підсумок тижня початкових класів, проведеного в НВК «ЗОШ І-ІІ ст.. – ДНЗ» с. Гонорівка,  до Дня української писемності і мови проведено чудове колоритне свято «Мова – душа народу». 
   Святково прибраний зал, вислови про мову, виставки учнівських робіт. Зокрема: виставка малюнків – проектів учнів початкових класів «Моя школа в майбутньому» та виставка конкурсних робіт з каліграфії. Вабить очі різнобарв’я  українських рушників та хусток, що прикрашають стіни святкової зали. Учні в українських костюмах декламували вірші, співали пісні, які розкривають значимість української мови для українців усього світу.
   Разом із своїми вихованцями у святі взяли участь вчителі Сухань В.М.. Кінщак Т.В., П’ятківська Л.М.. Розширення знань про красу і багатство української мови, ознайомлення з українськими обрядами  та звичаями, пробудження почуття національної гідності, виховання любові до рідної мови, свого краю, почуття поваги до всього українського, бажання розмовляти рідною мовою – ось пріоритетні завдання педагогів.
   Відправляючи своїх дітей до школи, ми впевнені, що виростуть вони гідними історичного минулого нашого народу, творцями майбутнього на своїй рідній, неповторній українській землі.
     Підсумки тижня початкових класів підвела директор НВК
Пятківська Л.М.. Листи – подяки учні отримали за активну участь в рамках проведеного тижня, за досягнення в шкільних олімпіадах з математики та української мови. Щиру подяку Людмила Михайлівна висловила батькам за допомогу в естетичному оформлені свята, зокрема у придбані національних костюмів для своїх дітей.

   Ми вдячні організаторам за чудове свято.


                                                                                    Батьки учнів початкових класів